Střední východ k 14. lednu 2014


Sýrie:

Podle Vatikánu by se měl Írán zúčastnit plánované mírové konference v Ženevě. Z Íránského parlamentu se ozývá, že mírová konference bez přítomnosti Islámské republiky (chápej Íránu) žádný výsledek nepřinese. Vatikán také vyzval všechny strany konfliktu, aby zastavily palbu a přistoupily k jednáním.

Syrská Arabská Armáda v pondělí postoupila v Aleppu (známém také jako Halabu), pod kontrolu dostala mezinárodní letiště i několik částí na východě města. Akce se účastnily také jednotky NDF, které tvoří Syrští dobrovolníci.

Desítky dětí a starších lidí zemřely hlady v uprchlickém táboře nedaleko Damašku. Kvůli neustálým bojům se do tábora nedostává humanitární pomoc.

Libanon:

Rima Najdi, Libanonská umělkyně, vyrazila do ulic Bejrútu s kostýmem dynamitu. Učinila tak v reakci v nedávné teroristické útoky. Píše o tom list The Guardian.

Írán:

Írán souhlasil s omezením obohacování uranu a poskytnutí přístupu mezinárodním inspektorům do jaderných zařízení. Inspekce by měly začít další pondělí. Na oplátku mu budou vráceny peníze ze zmražených účtů. Píše o tom deník Independent.

#střednívýchodk14lednu2014

1 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše