Syřané nemají co jíst


Zhruba před měsícem Britské noviny The Times informovaly o incidentu, kdy hladoví povstalci v zoologické zahradě zabili a snědli lva. Celý problém je daleko rozsáhlejší. Nedostatkem zásob, jak to ve válce bohužel bývá, trpí hlavně obyčejní Syřané. Valerie Amos, vedoucí humanitární mise OSN, poukázala na fakt, že se Syřanům v některých místech humanitární pomoci vůbec nedostává. Mohou za to neustávající boje mezi vládou a opozicí.

Deník The Guardian v pondělí napsal, že v zemních sousedících se Sýrií se nachází přes dva miliony uprchlíků. Další statisíce lidí žijí mimo Sýrii bez přístupu k humanitární pomoci. UNHCR (The UN Refugee Agency) varovala, že pokud Evropská unie neotevře hranice uprchlíkům, vyústí současná situace v humanitární i politickou katastrofu.

Válka v Sýrii trvá už bezmála tři roky a za tu dobu bylo zabito více než sto tisíc lidí. Miliony lidí přišly o domov.

Nejde už ale pouze o boj mezi tzv. opozicí a Syrským prezidentem Assadem. Boje mezi opozičními skupinami se v posledních dnech značně vystupňovaly a mrtví překročili tisícovou hranici. Další stovky ozbrojenců padly na obou stranách do zajetí. Během útoku Svobodné Syrské Armády na velitelství ISIL v Aleppu (známém také jako Halab) popravili teroristé při útěku na padesát veznů. Mezi nimi i novináře, které drželi v zajetí od prosince minulého roku. http://www.youtube.com/watch?v=-D4SJ4m-5oc Při další hromadné popravě o necelé dva dny později zastřelili teroristé sto zajatců. Na YouTube se začalo objevovat množství videí, kde "Členové Syrské opozice popravují členy Syrské opozice“.

Teroristická organizace Islámský Stát v Iráku a Levantě, ISIL (označována také ISIS), napojená na Al-Kájidu, ovládá značné území na severu Sýrie. http://www.youtube.com/watch?v=ueP-Svvz_-8

Syrská Arabská Armáda mezitím dobyla poslední velké město na hranicích s Libanonem, čímž ozbrojencům znemožnila přístup k zásobování z Libanonu.

http://www.youtube.com/watch?v=e4byf0d-4xw

#syřanénemajícojíst

2 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše