"Komunismus je ostuda lidstva." A Jiří Pospíšil není?


Herec Jan Hrušínský nám v rozhovoru pro Parlamentní listy opět ukazuje taktiku demagogie. Ve svém článku „Komunismus je ostuda lidstva“ se zamýšlí nad Andrejem Babišem i dalšími spolupracovníky komunistického režimu.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Herec-Jan-Hrusinsky-Komunismus-je-ostuda-lidstva-301362

Pokračuje tak v anti-komunistické tradici ODS, která ráda za veškeré zlo označuje komunistický režim, ale zločinů toho kapitalistického si nevšímá.

Jeho charakteristika komunistické zločinnosti si totiž nijak nezadá s chováním dnešních Spojených států či dalších podobně „demokratických“ režimů. Jak píše:

„Všude na světě zůstává bezpočet mrtvých (100 tisíc civilistů, kteří zemřeli při válce v Iráku?), zmařené životy (chudoba bezpočtu lidí v důsledku hamižnosti bank a globalizace?), bída a utrpení (podporování teroristických gangů v Libyi, Sýrii, na Ukrajině…), udavači (špionáž NSA, díky které se mobilní telefon každého z nás stává „udavač“?) i pokřivení kariéristé (nejlepší příklad tržního kapitalistického systému, založeném na úspěchu silnějších a hamižnějších?), zkrátka všechno, co k totalitnímu režimu patří (aspoň tady se ohledně Spojených států a jejích spojenců trefil!).

Lahůdkou je také jeho věta: „Nevadí nám korupce, poctivost je považována za slabost nebo dokonce hloupost, mlčky přihlížíme, jak někteří politici vykonávají mnoho zaměstnání či placených funkcí najednou, na plný úvazek a už nad tím ani nepokrčíme rameny.“

Je zajímavé, že Jan Hrušínský v podzimních krajských volbách podporoval právě Jiřího Pospíšila, hlavního korumpovatele české justice, jenž měl přímo ZA ÚKOL české soudnictví infiltrovat a pokřivit k obrazu svému a svých kamarádů z exekutorské komory.

Během voleb Hrušínský dokonce veřejně vystoupil na podporu Jiřího Pospíšila a v jeho propagačním letáku řekl:

„Pana doktora Pospíšila si vážím nejen jako schopného a zkušeného politika, ale především jako slušného člověka. Protože krize důvěry v poctivost a slušnost české politiky je jedním z nejpalčivějších témat naší současnosti, podporuji kandidaturu Jiřího Pospíšila v těchto volbách“.

Schopným a zkušeným politikem je Pospíšil bezesporu – vždyť jeho hlavním dílem je plzeňská právnická fakulta, která pro celorepublikovou ODS sloužila jako „továrna na tituly“. O slušnosti Jiřího však lze pochybovat, zvláště vzhledem k tomu, že na krajském úřadě zaměstnával hned několik svých milenců, kteří původně pocházeli z mládežnické organizace ODS u právnické fakulty, nazvané Mladí konzervativci.

Z této organizace vyšlo i mnoho významných tváří, jakými jsou třeba hlavní ničitel Ministerstva vnitra Ivan Langer, odposlechem z korupce usvědčený ministr životního prostředí Pavel Drobil nebo Pospíšilův dobrý kamarád, bývalý dlouholetý šéf exekutorské komory, Juraj podkonický.

„Krize důvěry v poctivost a slušnost politiky“ je tedy hlavním dílem a výsledkem Pospíšilovy práce, jež spočívala a stále spočívá v klamání veřejnosti.

Zmiňuje se Hrušínský někde právě o tom? Možná ano, ve své větě: „ Je vůbec v České republice vůle nebo spíše síla, která by dodržování zákonů platných pro všechny stejně vyžadovala?“

Honzo, není :) Tvůj kamarád Jiří je toho nejlepším důkazem a je to právě on, kdo tuto nerovnováhu a nespravedlnost zákonů zavedl. Vždyť během 2 vlád pracoval jako Ministr Spravedlnosti. Zeptej se tedy jeho…. S pozdravem,

Jakub Sobek.

Jakub Sobek (J.S.)

#komunismusjeostudalidstvaajiřípospíšilnení

3 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše