Izraelské letectvo podniklo nálet na Sýrii


Podle některých arabských zdrojů podniklo Izraelské letectvo v noci na 27. ledna útok na Syrskou vojenskou základu ve městě Latakia. Zprávy se ale zatím nepodařilo s jistotou ověřit od oficiálních zdrojů. Exploze v přístavu ale potvrdili členové Syrské opozice. Podle některých médií měl být cílem Ruský protiletecký systém S-300. Izrael se ke zprávě zatím odmítl vyjádřit. Nicméně Libanonská, Syrská a další arabská média upozornila na leteckou aktivitu nad západním Libanonem během dnešní noci.

Protiletecký systém S-300 měl být podle některých informací doručen Libanonskému hnutí Hizballáh.

Podle Izraelských médií se nejmenovaný Izraelský ministr vyjádřil, že „útoky nemají za cíl srazit Syrského prezidenta Bashara al-Assada. I když je Assad krvežíznivý diktátor, je mnohem menší zlo, než radikální teroristé, kteří proti němu bojují.“

Nebylo by to však poprvé, kdy Izrael na Sýrii zaútočil. Jeho letectvo podniklo útoky na suverénní stát již v lednu a květnu minulého roku.

Zpravodajský server Novinky dnes zveřejnil zprávu, podle které Izrael přehodnocuje svůj postoj k Syrské válce. V řadách teroristických organizací má být až třicet tisíc jeho občanů. Podle Novinek se Izrael obává, že by po svrhnutí prezidenta Assada mohli představovat hrozbu pro bezpečnost země.

Viktor Horký (V.H.)

#izraelskéletectvopodniklonáletnasýrii

0 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše