O život přišlo v Sýrii přes 136 000 lidí


Organizace Syrian Observatory for Human Rights (SOHR), se sídlem v Británii, zveřejnila na svých webových stránkách číslo 136 227 potvrzených zabitých v tříletém konfliktu v Sýrii. Z celkového počtu obětí je podle SOHR 47 998 civilistů, 21 218 rebelů, 32 936 vojáků, 8 164 teroristů a dalších. Na 2 824 mrtvých se nepodařilo identifikovat. Čísla nezahrnují více než 6 000 vládních vojáků držených v zajetí teroristů nebo rebelů, 17 000 lidí držených v zajetí Syrskou vládou, neznámý počet zajatých teroristů a unesených civilistů.

Teroristé do svých řad rekrutují ženy

Teroristická organizace Islámský Stát v Iráku a Levantě (ISIL, ISIS) zformovala ve městě Raqqah dva ženské oddíly. Aby se ženy mohly připojit k ISIL, musí být svobodné a ve věku 18-25 let. Obdrží plat ve výši necelých dvou set dolarů. Informuje o tom Al-Arabiya News.

Na třicet teroristů ze Saúdské Arábie zadrželo Jordánsko, když se pokoušeli přejít do Sýrie podpořit boje proti vládě a opozičním frakcím. Mezitím vládní vojska uspěla v několika částech země, kde zabavila mnoho zbraní a munice; zabila a zranila značný počet teroristů. Informovala o tom zpravodajská agentura SANNA.

ISIL je výmysl Assada pro boj s opozicí

Prohlásil Abdulrahman al-Rashed. Podle něj byla teroristická organizace Islámský Stát v Iráku a Levantě stvořena Assadem a jeho Iráckým spojencem Malikim, aby tak vrazili klín mezi opoziční frakce bojující proti nim a manipulovali tak veřejným míněním ostatních zemí. Článek byl zveřejněn na webu Al-Arabiya News.

Aleppo

Teroristé z ISIL zabili při bombovém útoku velitele znepřátelené frakce Jaysh al-Islam.

AFP informovala, že nálety vládního letectva na Aleppo zabily 85 lidí. Svědci tvrdí, že helikoptéry shazovaly na čtvrti ovládané rebely tzv. barelové bomby. Ty jsou sice extrémně nákladné na výrobu, jsou ale velice přesné. Mezi mrtvými jsou i civilisté, bližší počet ale zatím není znám.

Autor: Viktor Horký

#oživotpřišlovsýriipřes136000lidí #old

0 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše