V Tunisku se pálily Izraelské vlajky


Desítky lidí se zúčastnily protestní akce proti Izraeli v hlavním městě Tunisu. Nelíbilo se jim, že Izrael otevřeně podporuje opoziční skupiny bojující v Sýrii a je tak podle nich odpovědný za násilnosti i v Libanonu. Během demonstrace účastníci pálili Izraelské vlajky a volaly po dalších protestech proti Sionismu.

Jeden z demonstrantů prohlásil, že „Sionisté vyzbrojují a podporují teroristy, z jejichž činů následně média obvinují Syrskou vládu. Tři roky Sýrie úspěšná odolává. Syrská Arabská Armáda zvítězí.“

Izrael pohrozil vojenským úderem na pásmo Gazy

Raketové útoky z pásma Gazy jsou dostatečný důvod pro vojenskou akci, prohlásil jeden z Izraelských ministrů. Podle něj by se měl Izrael co nejdříve vypořádat s hnutím Hamás a pomoci tak Palestinským úřadům obnovit pořádek. Za poslední měsíce jde již o druhou hrozbu útoku. Letecké nálety v reakci na raketové útoky proti Palestině jsou takřka na denním pořádku. Podle Palestinských úřadů jsou ale mnohdy zraněni nebo zabiti nevinní civilisté.

Při protestech bylo zraněno 16 lidí

Izraelští vojáci stříleli do davu demonstrantů, kteří se shromáždili v reakci na zastřelení devatenáctiletého chlapce u ilegální Izraelské osady minulý týden. Vojáci zranili šestnáct demonstrantů, kteří byli následně převezeni do nemocnice.

Spojené Národy odsoudily Izrael za zbourání Palestinských domů

James Rawley, koordinátor humanitární pomoci na okupovaných Palestinských územích, ve svém prohlášení vyjádřil hluboké znepokojení z ničení domů Palestinců. V roce 2013 přišlo o střechu nad hlavou jeden tisíc Palestinců poté, co byly domy Izraelem zbourány.

Zdroj: PressTV

Autor: Viktor Horký

#vtuniskusepálilyizraelskévlajky #izrael #old

2 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše