Islamisté nebo Křesťanisté, všichni jsme stejní


Už jsem unavený ze strachu tolika lidí z Islámu nebo tzv. Islamistů; už mě nebaví sledovat tu proti-Islámskou propagandu v televizi, ale především pořád nedokážu pochopit, proč si lidé spojí slovo Islám s válkou, hrůzou a terorismem.

Já rád říkám, že člověk je stejná svině nezávisle na rase, barvě pleti či náboženského vyznání. A za tímto rozhodnutím si do posledního písmene stojím. V čem se oni Islamisté tak liší od ostatních lidí, v čem jsou jiní? Proč jsou hrozbou? Na to, abych odpověděl na tuto otázku, se musím první všech přítomných zde zeptat, kdo je to Islamista. Opravdu, napište mi do komentářů, kdo je to Islamista. Na vaše definice Islamisty jsem velice zvědavý.

Proč se všem lidem při slově Islám vybaví utlačování žen a terorismus? Proč vůbec někdo považuje Slovo Islamista za synonymum pro Islám?

Já osobně za největšího viníka těchto proti-Islámských nálad považuji naše slavná objektivní a nezaujatá média, která napíší naprosto cokoliv, je aby v lidech vyvolaly strach z oněch Islamistů. Lidé už si to ani neuvědomují, ale slovo Islamista se stalo běžnou součástí nadpisu článku a nahrazuje tak pojem Muslim, což je s prominutím totální kravina. Islamisté se potom objevují ve všem negativním, ať jde o radikální Islamisty, Islámské teroristy, Islámské bojovníky… Fascinuje mě, jak je důležité zdůrazňovat a upozorňovat na fakt, že se někdo hlásí k té nebo oné ideologii. Například ale titulky jako „Křesťan znásilnil v parku ženu“ nebo „Žid zabil svého přítele“ byste v médiích hledali těžko. A já se ptám proč? Proč je důležité někdy vyznání nebo příslušnost k jistému etniku zmínit a jindy ne? Vždyť toto porušuje všechna pravidla objektivní novinařiny. Jestliže chci psát články, kde budu zdůrazňovat jistou příslušnost lidí k něčemu, potom to přeci budu dělat všude a pravidelně, ne jen u někoho za nějaké podmínky.

Všichni se bojí Islamistů, všichni si je představí jako teroristy. Jestlipak víte, k jaké víře se hlásili třeba členové teroristické organizace IRA? A kdo z vás mi do komentářů poví, proč se všichni nebojíme lidí tohoto vyznání? A že se k tomu nehlásili všichni? Copak pro vás několik není dost? Neodsuzujete snad všechny na základě několika?

Kdo z vás mi poví, jak je možné, že jsme jako lidstvo dokázali zapomenout na ta staletí hrůzy pod vládou katolické církve? Jak je možné, že se na to dnes nikdo neodvolává, nikoho to nezajímá a nikdo nepovažuje za důležité zdůrazňovat křesťanské vyznání v článcích a připomínat historii tohoto náboženství?

Nemá žádnou logiku odsuzovat nějaké etnikum lidí na základě jednotlivce. I kdyby ne jednotlivce ale většiny. Tím, že odsoudíte skupinu lidí na základě většiny, porušujete práva menšiny. To, že se to běžně děje neznamená, že je to správné.

Není žádný rozdíl, jestli je vrahem Muslim, Křesťan nebo člověk bez vyznání. Stejně tak není důležité, jestli je to člověk bílý či černý. Já myslel, že dobu rasismu, kdy z černých byli otroci a neměli práva máme za sebou, ale jak vidí, ta doba je pořád tady, jen místo černochů máme Muslimy a je nám do hlavy vtloukáno, že jsou pro nás hrozbou. Všichni se zde bouří proti stavbě mešit, ale já osobně nechápu, komu z vás muslim tady v České Republice nebo kdekoliv v Evropě ublížil. Vždyť ty lidi ani nepoznáte. Projdete kolem nich na ulici a nevíte, jestli je to člověk chytrý nebo hloupý, katolík nebo muslim. Můžete s Muslimem strávit celé odpoledne, nevědět to a úžasně se bavit a změní se váš názor poté, co vám řekne, že je Muslim? Neřeknete třeba „ty jsi jiný než oni“? Co když není jiný, co když je stejný a jiní jsou ti mentálně retardovaní jedinci, co se vyhazují do vzduchu? To těch lidí se máme bát, ti nás mají děsit. Lidi, co si připnout bombu k tělu a odpálí se v autobuse, to má být naše noční můra. Ti daní mentálně zaostalí jedinci. Ne slušní Muslimové, kteří nikomu nic neudělali.

Viktor Horký

#islamisténebokřesťanisté #všichnijsmestejní #old

3 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše