Je Abu Omar al-Baghdadi raněn nebo mrtev? Pentagon "neví"


Korporátní média v pondělí roztrhla pytel s informacemi o zranění či možném zabití Abu Omar al-Baghdadiho, vůdce Islámského státu a agenta Mossadu v jedné osobě. Údajně byl kriticky zraněn a jeho pobočník zabit při americkém náletu v Iráku u al-Qaimu.

ZDROJE:

Fox News

CBC News

Reuters však uvádějí, že si Pentagon není jistý a že nemůže nic přímo potvrdit.

Získává snad Pentagon čas, zaskočen touto "nehodou", nebo skutečně nejmocnější armáda světa neví co se vlastně děje?

Pentagon uvedl v pondělí pro Reuters, že nemůže potvrdit zprávy, že velitel islámského státu, Abu Bakr al-Baghdadi, byl buď zabit nebo zraněn na území Iráku, konfrontujíce tak ostatní zprávy z oblasti.

ZDROJ:

Reuters

Není to poprvé, co bylo oznámeno, že al-Baghdadi byl buď zraněný nebo mrtvý.

V roce 2010 se irácká vláda snažila pohřbít al-Baghdadiho mýtus, když prohlásili, že nepolapitelný terorista byl zabit ve společné irácko-americké operaci v provincii Salaheddin, severně od Bagdádu.

"Pondělní oznámení, ve skutečnosti PR tah pro Málikího, následoval doslova neuvěřitelně podrobný popis ze strany USA potvrzující jeho úmrtí. To bylo poprvé kdy americké síly otevřeně uznaly existenci Baghdadiho - citujíce generála Raye Odierna, vrchního amerického velitele v zemi."

ZDROJ:

AFP

Takže je to vlastně potřetí, co al-Baghdadi byl údajně zabit.

Existuje spousta důkazů, které však ukazují, že Abu Bakr al-Baghdadi ve skutečnosti neexistuje a je pouze dalším strašákem ("Boogieman"), vytvořeným válečnými architekty v Pentagonu, podobně jako několikrát zabitý, avšak již deset let mrtvý Usama bin Ladin.

O faktu, že Usáma bin Ládin zemřel pár měsíců po jedenáctém září za asistence lékařů Bílého domu a agntů CIA a nikoliv zásahem speciální jednotky SEALS, jak nás falešně informoval Bílý dům, vypovídá ex-poradce Bílého domu Dr. Stieve Piecznik. Ten na základě tohoto lživého prohlášení Bílého domu odstoupil z funkce dobrovolně po mnoha letech služby pro americké prezidenty, počínaje Jimmy Carterem.

ZDROJ:

INFOWARS.COM

V roce 2007, kdy byla poprvé ISIS označena jako poslední inkarnace al-Káidy, brigádní generál Kevin Bergner řekl na tiskové konferenci, že al-Baghdadi neexistuje.

Bergner tvrdí, že informace pocházejí od operativce jménem Khalid al-Mashadani, který byl zadržen 4. července a který tvrdil, že byl vyjednavačem Usámy bin Ládina.

Tvrdil, že Mashadani byl důvěrníkem jednoho ze starších iráckých sunnitských islamistů al-Káidy.

Mashadani tvrdil, že pracoval pro Egyptského lídra al-Káidy Abu Ayyab al-Masriho, který existenci al-Baghdadiho nejen vytvořil, ale také vytvořil celý teror který následoval.

Masri založil "virtuální organizaci v kyberprostoru jménem Islamic State of Iraq již v roce 2006, jako nový irácký pseudonym pro al-Káidu", sděluje nám Bergner.

"Když odkrýváme mýtus, zjistíme, že Masri vytvořil fiktivní hlavu Islámského státu v Iráku - Abu Omara al-Baghdadiho," řekl doslova.

"Aby učinili al-Baghdadiho kredibilního, al-Masri přísahal věrnost al-Baghdadimu veřejně a slíbil, že mu bude poslušen, čímž vlastně slíbil věrnost sám sobě, protože věděl, že Baghdadi byl fiktivní osobou vytvořenou jím samotným," šokoval novináře.

"Řadoví Iráčtí bojovníci al-Kajdy věří, že následují al-Baghdadiho. To všechno v době kdy se řídili rozkazy egypťana Abu Ayyab al-Masriho."

ZDROJ:

Reuters

Masri je také velice mysteriozní osobnost, o kterém se také tvrdilo že byl zabil a to více jak jednou. Byl "chybně" označen za mrtvého během intervence USA v Hadith a o pár let později byl opět údajně zabit v Tikritu. Pentagon přišel s příběhem, vysvětlujícím zabíjení s veškorou elegancí ala reality show.

Koaliční síly předpokládaly, že al-Masri by se mohl odpálit pomocí sebevražedné vesty. Po delší výměně výstřelů a bombardování jakéhosi domu, iráčtí vojáci zaútočili, vtrhli do objektu a našli dvě stále živé ženy. Jenda z nich byla údajně al-Masriho manželka. Dále se nacházely v domě čtyři mrtví muži identifikováni jako al-Masri, Abu Abdullah al-Rashid al-Baghdadi, asistent al-Masriho a al-Baghdadiho syn. Sebevražedná vesta byla nalezena na al-Masriho těle, jak předešle Irácká armáda tvrdila.

Nakonec bylo sděleno, že byl zabit jiný muž než al-Baghdadi - lídr Islámského státu.

ZDROJ:

INFOWARS.COM

AUTOR ČLÁNKU A PŘEKLADU:

Pavel Krejčí VforVictory

Související články INFOWARS.CZ:

Vůdce ISIS (ISIL) a agent Mossadu byl zřejmě zabit u al-Qaimu

Spojenectví USA a ISIL updated

ISIS - Israel Secret Interligence Service

#old #jeabuomaralbaghdadiraněnnebomrtevpentagonneví

17 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše