Válečná hrozba z Ukrajiny posiluje


Ač od reflexe katastrofální situace na Ukrajině, shrnuté aktuálními články infowars.cz (viz níže) uběhl necelý týden, překotný vývoj běží tempem vyžadujícím další zpravodajské ohlédnutí. Bohužel pro nás se ale rozhodně neodvíjí způsobem a směrem, který by odpovídal humanismu jednadvacátého století. Váleční jestřábové Západu nadále a cíleně zatahují celý svět do zničujícího válečného konfliktu.

VÍCE ZDE:

ZATAHUJE NÁS ZÁPAD DO TŘETÍ SVĚTOVÉ VÁLKY?

PROTIRUSKÁ PROPAGANDA ODHALENA ANEB LEŽ MÁ KRÁTKÉ NOHY

Fiasko Rady bezpečnosti OSN

Přestože na popud Bílého domu se k mimořádnému jednání dvanáctého listopadu t. r. sešla Rada Bezpečnosti OSN, údajně "velice znepokojena hrozbou totalitní války na Ukrajině" (jak jsme již informovali), jednání se v rozporu s tímto závěrem nesla pouze v duchu "snahy západních diplomatů vyvinout tlak na Rusko". Čili formou zcela kontraproduktivní, agresivní konfrontace a nátlaku. Oficiální ruská reprezentace byla opět bombardována nepodloženými obviněními z vysílání válečných posil ukrajinským povstalcům a jejich vyzbrojování. Západní mašinerie již je vlastními, amatérskými paraverzemi geobbelsovských propagačních metod zjevně natolik dezorientována, že se jí podařilo oklamat sama sebe. Podobně jako prašivý pes, který přeci jen konečně dostihne a uloví vlastní ocas v divém honu kolem stromu, dostihla i Radu bezpečnosti vlastní, děsivá nezodpovědnost, odhalená absolutní neochotou demokraticky jednat se všemi stranami konfliktu. Tedy rokovat o míru nejen s Ruskem, ale především s nedávno svobodně zvolenými zástupci východoukrajinské opozice - což jsou politici, nikoliv válečníci. Přesto ale rada mimořádnou schůzi k průlomu největší bariéry mírových jednání trestuhodně promarnila, a možnost posunout Ukrajinu aspoň o píď ke klidu zašlapala do bahna pomluv a lží. Opakováním stále týchž nesmyslů o účasti ruských vojsk na Ukrajině, leč opět bez jediného zpravodajského důkazu, a neadekvátním přeháněním viny Kremlu, si Západ asi jen potřeboval potvrdit, že jeho zásadní provinění na rozpoutání válečného konfliktu - o kterých se rada kupodivu nezmínila ani jednou - se oficiálně zdařilo plně shodit na Rusko. Kreml veškerá křivá obvinění pochopitelně odmítnul, na oplátku zkritizoval EU za neadekvátní snahy se dále nedemokraticky šířit albánským směrem. A naprosto zbytečné jednání Rady nebezpečnosti, kterých s nulovým výsledkem na téma Ukrajina proběhlo již dvacet v zoufalé řadě, opustila ruská delegace bez sebemenší šance na vykročení z válečného stavu.

ZDROJ:

RADA BEZPEČNOSTI OSN KVŮLI ESKALUJÍCÍ SITUACI NA UKRAJINĚ USPOŘÁDALA MIMOŘÁDNOU SCHŮZI

Totální selhání schůzky G-20

Mnohem nešťastněji, než zbytečné jednání RB OSN, ovšem proběhlo setkání představitelů 20 nejsilnějších ekonomik světa "G 20" v Austrálii o víkendu 15. listopadu, kde hned v úvodu většina přítomných zkritizovala Rusko za anexi Krymu. V podobném duchu vyslovili i všichni prezidenti Visegrádské čtyřky, byť se jinak oficiálně shodují na mírovém řešení sporu a stejně jednotně odmítají další sankce. Přesto i s prezidentem Zemanem, stejně jako jejich západní nadřízení, totalitně ignorovali demokratický plebiscit, v němž se valná většina krymských občanů vyslovila k dobrovolnému přesunu ruské autonomie pod ochranná křídla Rusi, a využila tak mezinárodně uznaného práva na národnostně-územní sebeurčení. O tom ale v OSN kupodivu nikdo nic neví. Rovněž si tam nikdo překvapivě nepovšimnul, že zatímco na Krymu panuje dodneška mír jen díky ruské ochraně, v jihovýchodních oblastech Ukrajiny, kde se opozici garantované nároky k sebeurčení prosadit už nepodařilo, byla značná většina občanů o základní lidská práva ba o pusté domovy i holé životy donucena bojovat se zbraní v ruce: v občanské válce s banderovskými a kriminálními pučisty z Majdanu, kteří ji prokazatelně, nevyvratitelně rozpoutali s průkaznou dopomocí západních struktur v zádech.

Proboha - další kontraproduktivní sankce EU proti Evropě?

Když jednostrannou masáž mocnářů na summitu umocnil předseda Evropské rady Herman Van Rompuy, který vhodil do arény vidle šokující výhrůžky nového kola sankcí osmadvacítky proti Moskvě, a britský premiér David Cameron čpavou siláž propagandy přisolil hrozbami zostření sankcí i tužší mezinárodní izolace Ruska - aniž by ale kdokoliv specifikoval, co po Kremlu konkrétně vůbec chtějí - není divu, že ruský prezident Vladimir Putin změnil s delegací program, aby marnost jednání s diktaturou ukončili o něco dříve.

Nakonec ze summitu vyšel jako nekorunovaný vítěz. Věcně vyčíslil obří škody, způsobené dosavadními sankcemi EU členským státům unie, na dosavadních bezmála šest miliard euro. Znamenitě zprůchodnil dojednání zásadních posunů v ekonomických opatřeních BRICSu potažmo mezinárodní ekonomiky, a připomněl nedávné ruské snížení cen za plyn Ukrajině o další třetinu, vyjednané na nedávném setkání v Benátkách, aby banderovská "vláda" vůbec byla schopna aspoň část dřevního dluhu splácet. Pak Putin zdůraznil aktuální ruský postoj k západnímu sousedovi, jehož obsah v ČR vycenzurovala veškerá korporátní "massmédia": „Rusko nebude od Ukrajiny požadovat předčasné splacení eurobondů, aby tak zemi pomohlo vstát na nohy. Nebude si proto hrát na USA, které takto chtějí trestat Argentinu, která se od USA odklonila k zemím BRICS." Načež ruský prezident i s delegací opustil summit skutečně o den dříve.

Že tamní šokující, nutno zdůraznit zvětšiny lživé a zcela nezodpovědné postoje západních jestřábů na G 20 vůči Moskvě, ale fakticky i proti celé Evropě, posunuly ukrajinskou katastrofu k válce zase o skok blíž, evidentně nenastalo vinou Ruska.

ZDROJ:

V rámci summitu G 20 proběhlo i jednání BRICS a Putin vyčíslil ztrátu EU za sankce vůči Rusku na několik miliard

Putin na summitu G20 čelil kritice kvůli Ukrajině, předčasně odletěl

Establishment západní aliance ani OBSE nepředložily jediný důkaz ruské přítomnosti

Přestože již několik dní se korporátní "média" a některé nezávislé zdroje předhánějí v líčení iluzí o tajemných přesunech kolon vojenské techniky přes rusko-ukrajinské hranice, již léta sledujeme stejné, snad jen čím dál víc amaterské, informační manipulace a vylhané "závěry" ukrajinské i evropské oficiální propagandy. Tvrzení o ruské armádě na Ukrajině opět žádný kanál nepodkládá jediným relevantním, zpravodajským důkazem. Dokonce i český ministr obrany aktuálně z obrazovky ČT, přesněji z dnešní schůzky ministrů obrany členských států EU, vzmohl se v dané souvislosti pouze na jakési nesouvislé bublání o zlobě humanitárních konvojů. Pravda, přesuny těchto karavan jsou prokázány coby jediný pohyb vozidel přes hranice - stejně jako přítomnost ruských dobrovolníků mezi obránci jihovýchodu Ukrajiny. Bude tudíž EU kvůli tomu recipročně trestat vlastní členské státy rovněž celoplošnými hospodářskými sankcemi? Nejen za účast mnoha jejich občanů coby dobrovolníků v řadách ukrajinské "armády", ale také např. teroristického ISILu?

Existenci ruských dobrovolníků Moskva nikdy nepopírala a humanitární podporu naopak prezentuje. Aby ne, když zůstává jedinou sílou, která pomáhá i nevinným civilistům ve východoukrajinských, válkou zbědovaných autonomiích. Stropnický ovšem absenci sebemenších důkazů o přítomnosti skutečné ruské armády na hranicích, patrnou ve všech generálních štábech států EU, pokoušel se zamaskovat zpochybňováním ruské humanitární pomoci zoufalým vyjádřením na úrovni regulérní pomluvy: bez jediné faktické podpory, znova si dovolil skandálně a falešně obviňovat Kreml, jako léta činí rovněž celý oficiální "západ".

ZDROJ:

Hlavní zpravodajství ČT, 18. 11.

Jelikož se v řadách čtenářů vyskytly i názory o jednostrannosti článku "Zatahuje nás Západ do třetí světové války?", jsem velmi rád, že v dnešní aktualizaci mohu odkázat na skutečné, pohotově doplněné informace o údajných přesunech vojenské techniky přes ukrajinské hranice. Náš spolupracovník Jiří Schmied v článku "Protiruská propaganda odhalena aneb lež má krátké nohy" dokládá realitu doslovným přepisem jediných existujících informací k tématu, zachycených oficiálními zpravodajskými službami. Mistrně tak odhalil hanebnost způsobů, kterými totálně zkreslené údaje už měsíce šíří propaganda korporátního "mainstreamu", ovládaného strukturami, jež se úpěnlivě snaží ovládnout i náš kontinent a naše životy. Propaganda monopolních "masmédií", vpravdě uboze a zřetelně čerpající z metodiky geobbelse, což je fakticky jednoduše doložitelné.

Zkrátka, v tomto ohledu se vůbec nic nezměnilo ani na slovech bývalého náčelníka generálního štábu Německa, expředsedy výboru NATO a generála Luftwaffe, Haralda KUjata, jimiž mediálně-propagační chlív Evropy okomentoval: "„Ve spoustě spekulací není jediný důkaz o přítomnosti ruských jednotek na Ukrajině, a tak bychom měli být velmi opatrní vůči všemu, co Ukrajina a Západ tvrdí“.

VÍCE ZDE:

Protiruská propaganda odhalena aneb Lež má krátké nohy

Proč Západ cenzuruje pravdivé údaje o sestřelu MH/17 ?

Stejná důkazní nouze oficiálních kruhů Západu, jako OBSE ad., provází rovněž plamenné obviňování Ruska za údajný sestřel malaisijského boeingu MH/17. Ani k této cause neposkytnuly jedinou, nepřímou indicii potvrzující vinu ruské strany, ačkoliv k pádu civilního letounu došlo již před čtvrt rokem, 17. července. Naopak se veřejným prostorem šíří mnoho údajů potvrzujících, že za sestřel je přímo odpovědná ukrajinská "armáda" , resp. banderovské velení. Nejde jen o známou satelitní nahrávku zpravodajské služby, který zeširoka oblétá celý internet, neboť zachycuje stíhací letoun v blízkosti havarovaného dopravního letadla (viz interaktivní prezentace v záhlaví článku). Přestože po zevrubnějším technickém průzkumu snímku nic nenasvědčuje fámám, že jde o podvrh (jak šíří oficiální propaganda), naše redakce se důvěryhodností zdroje bude pochopitelně nadále forenzně zabývat. Záběry však věrně zachytily s největší pravděpodobností vojenský bitevní stroj Su 25 na dostřel od malaisijského airbusu, nad ukrajinským výsostným územím - čili nadevší pochybnost pod velením ukrajinské "armády" (která uvedeným typem triskáčů disponuje). To vše navíc jen podtrhuje dosavadní, dlouhodobé tvrzení Kremlu, že o sestřelu zmíněného letounu ukrajinskou stíhačkou má důkazy. Bylo tedy jen otázkou času, než se objeví na veřejnosti.

Jak možnost sestřelu MH/17 ruskými vojenskými okruhy, tak i údajné uloupení raketového systému "DK317 Buk" tzv. povstalci ukrajinské "armádě" přitom dlouhodobě zpochybňuje celá řada (nejen) českých armádních expertů. Například bezpečnostní analitik Martin Koller, bývalý šéf vojenské rozvědky, generál Andor Šándor nebo bývalý šéf generálního štábu a exministr obrany, generál Vlastimil Picek, v článcích na webu Parlamentnilisty.cz, v rubrice analýz a komentářů deníku Právo i v jiných zdrojích. Existuje ovšem také výpověď španělského navigátora, zachycená kontrolní věží, který o vojenské stíhačce v blízkosti dopravního letounu, jakož i jejím viditelném útoku, zděšeně hovoří do vysílačky z paluby dalšího letadla. Ještě předtím, než byl airbus sestřelen. Zprávu zveřejnily mnohé nezávislé zdroje i s řadou dalších důkazů o přítomnosti bitevníku, jako např. stránky Protiproud.cz. V článku, zabývajícím se podrobnou analýzou problému (viz níže), autor Václav Danda přímo cituje britský list Daily Mail: "O sestřelení letu MH/17 ukrajinskou stíhačkou existuje dostatečné množství důkazů, které má kromě Ruska k dispozici i Západ."

ZDROJ:

Ruská zpráva i generál GRU tvrdí: Let MH 17 sestřelila ukrajinská stíhačka z 299 letky. Válka o Donbas pokračuje na všech úrovních. Čeští mediální „komsomolci“ vracejí úder

A korunu totalitní propagandě, co zároveň potvrzuje zhůvěřilou praxi masmediálních korporací popsanou výše, nasazuje zveřejněním dalších, zásadních zpravodajských důkazů o vině ukrajinské "armády", zkušený analytik a politolog Zdeněk Zbořil, v rozhovoru pro Parlamentní listy již 18. srpna: "Typické je, že česká média utlumila zpravodajství o sestřelení malajsijského letadla v okamžiku, kdy ukrajinská zpravodajská služba vydala prohlášení, že jej možná sestřelili ukrajinští dezertéři, kteří se zmocnili Buku,“ registruje politolog doslova, jak obludně "český mainstream", Bohužel s veřejnoprávní českou televizí v čele, manipuluje i cenzuruje zásadní zahraničně-politická fakta, čímž ideově zkorumpovaní "zaměstnanci" hlavních médií denně porušují Ústavu České republiky, jakož mnohé zákony a podmínky svobodného šíření pravdivých informací.

ZDROJ:

A co to sestřelené letadlo, ptá se Zbořil. Už ví, co uslyšíme na výročí srpna '68. A říká: Bylo to jinak

Popsané kroky nemíří k míru, ale obřími skoky nás tlačí k válce

Jak jsme na www.infowars.cz již informovali, možná akceschopnost amerického prezidenta Obamy je po výprasku utrženém ve volbách podstatně nalomena již dnes, a definitivně může padnout už v lednu, kdy se kompletní nadvlády Senátu ujmou Republikáni. Jejich radikální křídlo se bez okolků vyslovuje pro přímý, vojenský útok proti Rusku, jakož pro masivní vyzbrojování ukrajinské "armády" proti tzv. povstalcům, aniž by se vůbec příčinou - občanskou válkou, zažehnutou banderovským pučem - zabývali v perpektivách zahraničněpolitické diplomacie. A současné účinné blokování všech možných pokusů o mírová jednání militantními, výše sečtenými kroky západní aliance, jestřábům nahrává do karet i do budoucna. Podstatně tak ohrožují celý svět dalším terorem ISILu, vyvěrajícím z možné destabilizace poměrů v Sýrii a Íránu: americkému prezidentovi se totiž sotva může podařit vyjednat společný postup proti islámským radikálům s Ruskem a Čínou, pokud Západ dosud nebyl ochoten válečnický postoj, či spíše pokřik diktátorů, v souvislosti s Ukrajinou zmírnit ani o chlup za celé měsíce. Takže vyjednávání o míru, slibované všemi politiky, se realitě dále urychleně vzdaluje.

Reakce vládců spojených států vůči Evropě a Rusku se nadto stále velmi radikalizují. Ostatně sám Obama eur-asijskou velmoc hlasitě kritizoval již na G 20. Což je tedy jaksi v rozporu s proklamovanými plány, jak vyjednat mír na středně-dálném východě Asie za ústupky Západu Moskvě, přímo související s řešením ukrajinské katastrofy.

Kolosální hrozba jménem Hillary

Ovšem podle aktuálních zahraničních zpráv je plně na místě obávat se především kandidátky na dalšího prezidenta USA, Hillary Clintonové. Už jen proto, že její šance opanovat (nejen) Bílý dům jsou vskutku velké. Relevantní článek zveřejněný na Parlamentních listech členku spikleneckého sdružení "bilderberg" (prokázáno) fakticky demaskuje, coby pravověrnou kandidátku zájmů zrovna těch korporátních bankéřů, zbrojovek a typických válečných štváčů, jako Roberta Kagana či Maxe Boota - co by neváhali nechat zničit Evropu a svět ve jménu zběsilého "tažení na Asii". Jak lakonicky glosuje známý americký komentátor Paul Craig Roberts: "pokud se stane příštím americkým prezidentem Hillary Clintonová, dojde k válce s Ruskem" - citují doslova Parlamentní listy.

ZDROJ:

Pravicový hlas z USA: Hrozí jaderná válka s Ruskem. Pokud vyhraje volby tato osoba, za kterou stojí bankéři a jestřábi

Diplomacie Západu upadla na úroveň mnichovské fašistické diktatury

Výčet posledních událostí mezinárodní scény stran Ukrajiny, nahromaděných za jediný týden, zřetelně objasňuje už i slaboduchým, že výše dokumentované, systematické, vrcholně militantní skoky západních vládců světa nemohou být jen sledem nezdarů a podivných náhod, ani projevem pouhé neschopnosti učinit sebemenší krok k míru. Zvlášť, když tlak diktátorské propagandy západní aliance již vykazuje regulerně stejné rysy fašistické ideologie, jimiž zrůdné záměry v zahraničí kdysi prosazoval Hitler se svými soukmenovci, v čele fašistického Německa. Jako například v Mnichově roku 1939: cílenou "metodou" neustálého zvyšování požadavků až k jejich nesplnitelnosti, podařilo se mu tehdy hladce a bez boje obsadit české pohraničí, později dokonce i celou Evropu. Stejnými metodami vyděračů dnes potentáti Západu zvyšují tlak na Rusko až k absolutní neúnosnosti, čímž nás všechny záměrně, prokazatelně - zcela zrádně a skandálně - posouvají k největšímu válečnému konfliktu od druhé světové války.

AUTOR: Petr Loucký

www.infowars.cz a další použité zdroje:

www.parlamentnilisty.cz

www.protiproud.cz

www.zet.cz

Tištěný deník Daily Mail

Hlavní zpravodajství ČT, 18. 11.

Rubrika analýz a komentářů tištěného deníku Právo, září - listopad 2014

#old #ukrajina #iiisvětováválka #rusko #putin

32 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše