Jak ven z ekonomické pasti jménem Česká republika?


Autor: Marcus Garvey

Všichni chodíme do práce, no většina. Někdo na 8, někdo na 12 hodin a jsou i tací co mají několik zaměstnání, aby to tady v tom ekonomickém pekle jménem Česká republika přežili. A co z toho? Číslo na výpisu z Vašeho účtu. Nehledě na to, že okamžitě jak Vám přijde "výplata" tak je hned pryč. Mám to tak já a máte to tak i Vy všichni. Je to dané tím, že nám zpoplatnili vše, co mohli. Ne jen bydlení to by se dalo ještě přežít, ale to že jsme každý den nuceni platit za vodu, teplo, jídlo, oblečení atd. Jistě můžete oponovat "A jak jinak by to podle Vás mělo být?" no já Vám odpovím následovně. Pokud jsme občané státu tak tyto základní věci jako je voda a teplo (plyn) by měl zajišťovat stát (myslím ti jeho přepravu až k Vám domu) by měl zajišťovat stát a nikoliv soukromá společnost, která si za to samozřejmě nechá patřičně zaplatit.

Nedej bože pokud přijdete o práci, je pravděpodobnost že Vaše celá rodina skončí na ulici 50%, jelikož musíte platit vodu a teplo. Jistě. Nepřijde Vám to možná jako velký problém ale je! Díky předání veškerých těchto služeb z rukou státu do rukou soukromých firem ze s Nás všech stali otroci systému a už z toho nemůžete ven. Jistě někdo si v takové době (nezaměstnanost) pomůže půjčkou, tím se však dostane do daleko větších problému, než v jakých byl. Nastává mu totiž povinnost každý měsíc platit splátky. Banku nezajímá, že máte 2 děti, o které se musíte postarat. Oni po Vás budou chtít tu částku děj se co děj! Žijeme v době, kdy banka ovládá své klienty skrze spoustu poplatků a jiných všelijakých povinností.

A přitom My jako občané státu máme svou banku! Ano, máme svoji Českou národní banku. Proč není možné umožnit nám, občanům, ukládat si u ČNB své úspory tak jak to navrhoval guvernér Miroslav Singer? Pamatujete si, jak byl jeho návrh smeten ze stolu? A jak rychle pan guvernér obrátil a ve jménu pár exportérů pomocí intervence devalvoval Českou korunu? Pokud by tomu tak bylo, byly by naše peníze v bezpečí státu!

Víceméně pozitivní účinky činnosti ČNB v ČR jsou mizivé. Ve zprávách Vám říkají, jak se snaží bojovat s inflací nebo s deflací, ale funguje to? Možná pro stát nebo exportéry. Všichni si ještě nedávno pamatujeme intervenci ČNB, která způsobila skokové zdražení, jen aby se páni průmyslníci měli dobře. Těžko říci jaký čert v tom je. Česká ekonomika skomírá a už se neprobere, dokud se nevzbudí její občané! Stát rozdá přes Czech invest 300 miliard Kč firmám, které státní peníze ve skutečnosti nepotřebují a ještě jim udělí daňové prázdniny. Zvýhodňují se jedni před druhými. Peníze Czech investu, stejně jako dotace EU, způsobují skokové zvýhodnění jedné konkurenční firmy v rámci tržního prostředí oproti těm ostatním. Rozbíjí se tak přirozený trh! Ve Spojených státech byla donedávna platná ústava, se kterou si však po 9/11 může každý Američan tak akorát… Přitom však platil zákon, který zakazoval státu vybírat daně ze závislé činnosti. Daňová soustava byla sestavena tak, že daně z příjmu platili pouze podnikatelé, zatímco všichni platili spotřební daně od cigaret, DPH až po benzín. To je také důvod, proč se americká ekonomika stala tou největší ekonomikou světa. Zavedení daní Bushem ml. tak mělo přirozeně stejný efekt na ekonomiku jako daňová soustava u nás. Ekonomika se zasekla. Ti co vytvářejí poptávku, si nemohou dovolit nakupovat zboží, výrobci, prodejci, distributoři prodají méně a tak to jde stále dokola. Ale hlavně že se zakážou žárovky!

Peníze ve státě plní princip oběživa, zatímco občan je považován za "lidský zdroj". Stát však do těchto lidských zdrojů - nás občanů, investuje peníze z výnosů státu (především daňových). Investuje do nás skrze školství, zdravotnictví atd. Pak však proti vší logice přijde následně korporace (podnikatel) a tyto státem zainvestované lidské zdroje vysaje do sucha, přičemž si optimalizuje daně a ve výsledku je již tak ekonomikou zkroušený český občan ekonomicky zmasakrován do nebe volajícími daněmi. Takže si vlastně občané platí sami sobě investice, které ve výsledku využije podnikatel - kapitalista, avšak o účet se podělí všichni občané. No má tohle logiku? Stát z toho nic nemá, zaměstnanec z toho nic nemá, ale po ulicích vidíme jezdit jedno BMW za druhým. Navíc víme dobře, jak to mají čeští podnikatelé s placením daní, výplat, povinnými platbami, jako je pojištění apod., a jak se stát a soudy vehementně starají o to, aby podnikatelé zákony dodržovali. Většina z nás to už zažila. Zvláště když jste v nouzi, podnikatelé toho sprostě využijí, objednají si vaši práci na černo bez smlouvy a pak vám zkrátka nezaplatí. V domě odborových svazů a na úřadu práce se vám vysmějí do obličeje, a když si to s kapitalistou přijdete vyřídit "osobně", sebere vás ještě policie. Snad nejvíc nejhloupější nápad je, se o nezaplacené peníze soudit.

Tak to v té naší začarované pohádkové zemi zkrátka funguje. Kdybych byl předsedou vlády a měl mandát, okamžitě bych prosadil zrušení daní ze závislé činnosti. Je to zkrátka totální nesmysl. Když si to sečteme kolem a kolem, český zaměstnanec ve skutečnosti platí něco mezi 70-85% daní, podle toho kolik si koupí rohlíků nebo jak moc si přitopí v kamnech. Sečtěte si daň z příjmu, připočtěte "pojištění" (což je další daň ve skutečnosti), DPH z každé kraviny co si koupíte, vzduch který dýcháte, předraženou elektřinu od ČEZ nebo Plynáren a i to pitomé pivo, které jdete vypít marné naději do hostince s tím, že se situace zlepší. Nezlepší. Nezlepší se ani pro zaměstnance, ani pro podnikatele, ani pro stát, zkrátka pro nikoho. Jediný kdo z toho bohatne, jsou banky, kterým se moc líbí, že mají lidé hluboko do kapsy. Představte si, že by tu nebyli chudáci, zato však bohatá střední třída jak je tomu třebas ve Švýcarsku? Komu by dceřiné pobočky bank jako Provident a Profireal půjčovali na lichvu? Z čeho by pak měly banky peníze, když by je nemohli půjčovat lichvářům a hypotéky by už nikdo nepotřeboval? Je to tu celé nesmyslně postavené. Nemá to žádnou logiku.

To je však teprve začátek. Logiku to nemá vůbec žádnou. Na daních z příjmu fyzických osob, však stát získal pouhých 90,6 miliardy korun, tedy o 3,6% více než loni, zatímco z daně z příjmu právnických osob rozpočet inkasoval ke konci loňského roku 82,3 miliard což je o 4,6 procenta méně než předloni. Přitom daňové příjmy státu loni stouply na 523 mld. Kč. Celkové výdaje státu meziročně mírně klesly o 0,1 procenta na 1155,5 miliardy korun. Úřad již v úterý informoval o tom, že schodek státního rozpočtu loni činil 142,8 miliardy korun proti plánovaným 135 miliardám korun. Pak ale stát vezme 300 miliard !!! A rozdá je přes Czech invest mezi zahraniční firmy a estébácké mafiány typu Sekyra. Nevidíte jak je to absurdní? Dokážete si představit, jak by to nabudilo ekonomiku, kdyby se zrušily přímé daně? Zrušte k tomu Czech invest a ad absurdum můžete rozdat úplně všem občanům ČR 30 tisíc korun! To si ale nikdo nepřeje. Podnikatelské elity ovládající pimprlátkové politické divadlo si zkrátka nepřejí ekonomicky silné občany. Pak by mohl jít do voleb každý a mercedesem by si mohl "vozit prdel" i nejhorší bezdomovec! To je logika elit. Jak to řekl pan prezident - NENAŽRANOST! Avšak tuto nezažranost sytí samotný systém a jedinec zkrátka podlehne. Navíc myslíte, že je v zájmu takového Německa nebo Spojených států abychom se tu měli dobře? HAHA: D

Jakákoliv změna je jen a jen na nás, resp. na Vás občanech! Chcete změnu? Bojujte za ni! Ale musíte vědět za co bojovat. Postávat někde na mrazu jako největší ovce s červenými kartičkami, zblbnutí sametem a šedesátým osmým, nebo odvolávat jednu nekompetentní vládu aby ji vystřídala druhá, to zkrátka nikam nevede. Potřebujeme filozofy, kteří budou prosazováni, tak jak to řekl pan Keller, a má svatou pravdu! Toto je totiž třídní boj. Nemyslete si, že třídní boj zemřel s komunismem. Nene. Ten nikdy neskončí, pokud tu nechceme rovnostářství. Otázkou však je, jak velká bude propast mezi chudými a bohatými. Evropská unie pak pokrytecky používá ty samé prostředky, kterými likviduje ekonomiku celé EU, aby s nimi proti chudobě bojovala. Sociální programy, domy pro bezdomovce. Jéje! Ti to s námi myslí upřímně!

Opět můžete oponovat: "můžeme něco změnit, máme přeci volby" ....Na to Vám jen řeknu jedno "kdyby volby mohly něco změnit tak Vám tu možnost volit zakážou. Nehledě na to, že je jedno, kdo tam v těch všech úřadech vládne". Naše "vláda" je jen skupinou zkorumpovaných a nenažranců (jak briskně prohlásil pan prezident) co se perou o koryto! Vždy si vzpomenu na písničku Karla Kryla "Tak hle jak se perou". Se smutkem na srdci si říkám, když už to těm lidem dojde? Vědí vůbec sami politici o tomto problému? Zatím žádná strana nic takového nenavrhla. Jednou nás balamutil Topolánek se snížením daní, stejně tak jako Kalousek s Nečasem, kteří ještě krom zvýšení daní zadlužili stát více než ti, které tak vehementně kritizovali. A jaký byl výsledek? Zvýšili je, stejně jako svoje platy. Po nás potopa!

Když jsem si nedávno přečetl zprávu na serveru Novinky.cz, že mají politici v plánu, si opětovně zvednou platy o 8 až 10 tisíc tak sem málem dostal infarkt. A Zeman, na kterého všichni plivou jim to, jako jediný vyčetl. Jak si tohle můžou dovolit po tom všem, co naslibovali? Pořád brečí jak ve stát nejsou peníze pro občany, ale pro sebe si vždycky najdou!! Já Vám všem co budete číst tento článek doporučuji k příštích volbách volit tentokrát hlavou a ne televizí. Hledejte stranu, která se odvážně začne bít za změny, které ukončí tento nesnesitelný stav. Vždyť z něj nemá prospěch nikdo! Ah… pardon, zapomněl jsem na bankéře :-)

Já Vám řeknu jejich nejpravděpodobnější reakci.... Vše zůstane tak jak je doposud. Nebudou žádné "změny", žádné "nové tváře české politiky", žádné změny k lepšímu, jen k horšímu. A čím víc budeme bezhlavě a bezmyšlenkovitě bojovat proti státu, tím víc nám to bude vracet. A pokud proti tomu nedej bože budete něco mít, ohradí se na vás kdekdo s návodem "tak jste měli jít k volbám nebo volit toho či toho". Ano pokud by nebylo dopředu jasné, že opět vyhrají "nenažranci", tak bych tam i snad šel. Když se na to podíváme pod drobnohledem, tak však zjistíme, že ti samí lidé co náš stát položili na kolena a špatně jej řídili, tam sedí stále a ještě si prachsprostě zvednou platy. No to mě polej kýblem vody! Ano myslím tím ty oceňované ministry, bankéře a sebestředné předsedy vlády s celým ansáblem lumpů ze stranických sekretariátů, kteří jen přemýšlejí jak nás občany okrást aby měli na další volby.

S kýmkoliv se bavím ze soukromého sektoru a položím mu otázku "jaká je cena za zpackaný obchod?". Nejčastěji to následuje vyhazov. Nikdy jsem neslyšel, že by šéf za zmařený obchod dostal přidáno. Tedy ehm pokud přejdeme bankéře a jejich zlaté padáky. Neustálé řeči ohledně inflace, deflace jsou jen nástroje, kterými zalepit díru z kapes těch, kteří se nemohou bránit - nás "obyčejných" občanů.

Daňové příjmy státu loni stouply na 523 mld. Kč, MF čekalo více

America: Freedom to Fascism

#old #jakvenzekonomicképastijménemčeskárepublika

5 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše