Justiční mafie? Pohádky! Ale psst...Petr Nečas kauza Nagyová

Zdál se mi sen, bajka: Byla jedna soudkyně, co dostala Forbes a v něm žebříček vlivných žen ČR se vzkazem: „Kde jsi ty?“ Tak osočila manžela: „Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole..."

Naštěstí jsem se probudil a uvědomil si, že to byl jenom šeredný sen, že realita je úplně jiná. Nic takového se v ní nemůže odehrávat. Copak by mohla existovat soudkyně, jež by omilostnila ženu z takovým chováním? Nesmysl. Vzpomněl jsem si na Marii Benešovou a ulevilo se mi. Byla přece odsouzena za to, že řekla něco o české justiční mafii, která prostě u nás není; jsme spořádaný stát, žádná Sicílie a žádní kmotři. Vše jde jen a jen dle práva. Žijeme přeci ve výjimečné České republice, kde pochybení elit je naprosto nemyslitelné. Zkrátka pohádky!

Nelze proto v Česku slyšet např. „Na chlapa si hraj někde jinde, ne přede mnou. Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole. Nebudu ti dělat poskoka. Nebereš mě jako partnera, šikanuješ mě. Doma držíš hubu a krok, vole. To je vidět, kdo tam nosí kalhoty,..“ Nic tak nemorálního naše země nezná, o psychickém vydírání to platí, jakbysmet; kdo by si dovolil vydírat bývalou manželku vašeho milence? A už vůbec ne jí nechat poslat časopis Forbes, v němž by byl žebříček vlivných českých žen a na předních místech by se umístila i něčí sokyně v lásce, jež by prohlásila po otázce člena výzvědné služby, zda jí tam ještě něco nalepí, by dopsala: „Kde jsi ty?“


Marie Benešová

Zcela nemyslitelné, aby se tak chovali členové české vlády a ředitelky jejich vládních kabinetů. Jistě, spousta lidí se tak sice děsivě chová, ale v žádném případě ne premiér a jeho milenka, resp. druhá manželka. Vyskytnou se možná výjimky, potvrzující pravidlo slušného chování. Marie Benešová se slušně nechovala, proto si také od soudu odnesla trest, mj. za to, že v prosinci 2007 označila v souvislosti s kauzou tehdejšího místopředsedy vlády Jiřího Čunka Veseckou, jejího náměstka Karla Černovského, bývalého místopředsedu Nejvyššího soudu Pavla Kučeru, exministra spravedlnosti Pavla Němce, náměstka pražského vrchního státního zástupce Libora Grygárka, šéfa jihomoravských státních zástupců Petra Coufala a žalobce Arifa Salichova za "zákulisní justiční mafii, která se snaží justici plně ovládnout, aby sloužila v zájmu vládnoucí garnitury".

Pražský vrchní soud právem rozhodl, že se bývalá Nejvyšší státní zástupkyně Marie Benešová musí žalobcům omluvit za výroky o justiční mafii. A ještě zaplatit soudní výlohy v několika stovkách tisíců korun... Nepodařilo se totiž prokázat, že by tvrzení o justiční mafii, ovlivňování kauz a snaze ovládnout justici měla nějaký reálný základ. Jak by se též mohlo toto prokázat, když jsme stát s nejvyšší justiční morálkou na světě, proto je i bajka na začátku jen výmysl, nepravda a lež, která by se přece nemohla v Česku přihodit. A pokud ano, muselo by jít o politický proces; třeba když se jednalo o tři tzv. rebely, jež se čestně vzdali poslaneckého mandátu.


Miroslava Němcová

Prostě běžný obchodní “deal”, přesto policisté začali stíhat bývalého premiéra Petra Nečase, že údajně nabídkou postů, zlí lidé je nazývají „trafikami“, uplácel tři bývalé poslance ODS, aby nepadla jeho skvělá vláda. Kde je pravda? Poslanci si přece za sebe si sehnali náhrady. Jednalo se proto o zcela morální skutek. Navíc byly jejich zásluhou schváleny církevní restituce za necelých 80 miliard Kč, nižší sazba daní právnických osob a co bylo hlavní; Nečasova vláda byla pro štěstí celého národa zachráněna. Byl jsem v šoku; nad budovou Sněmovny se vznášely tři svatozáře…

Omylu se sice dopustila ve své přehnané horlivosti jen Miroslava Němcová, tehdy předsedkyně Poslanecké sněmovny, i šéf TOP 09 Karel Schwarzenberg. Němcová mylně uvedla, že sice strany během volebního období sahají k řadě personálních i programových kompromisů, ale že tento už šel přes čáru. Je prý součástí vedení ODS, takže se nemůže postavit stranou a umýt si nad tím vším ruce. Také se pak u výslechu pomluvila a vše vzala zpět. Stejně jako pan kníže.


Karel Schwarzenberg a Miroslav Kalousek

“Bylo to prachsprosté vydírání, co si budeme povídat. Ale v politice člověk někdy podléhá vydírání,” řekl Schwarzenberg pro LN. A způsob, kterým poslanci svůj střet s vedením strany vyřešili, označil Nečas za “politicky poctivý a lidsky důstojný”. Co jim to dalo práce (poctivě přece pracuje asi polovina poslanců), a těch trapasů (Vlček), exhibicionismu (Kalousek), metrosexuality (Rath), potu a někdy i krve (Dolejš, Babák), než se našinec dostal na teploučké sedadélko ve Sněmovně. Čtyři roky jsou garantované, jen bloud by tato plodná léta nevyužil do poslední mrtě. Prožít svůj poslanecký mandát, od řečnického pultíku až po nejlevnější stravovací zařízení zvané sněmovní bufet. Je to snad něco o existenci justiční mafie v naší čestné republice...?

Inu, a nyní by to chtěl někdo obrátit vniveč jen pro nějakou pitomou bajku a navíc jen v divokém snu nějakého novináře; milí vládní politici ČR, nemusíte se bát odposlechů, klidně buďte sprostí na své milenky, manžely, urážejte jejich exmanželky, nechejte je sledovat výzvědnou službou; to vše je v naší milované vlasti dovoleno... A občané? hmmmm.... cože dnes dávají v televizi? Ááááá... Kolotoč, no to je jiná!

„Řekni mi zrcadlo, která vláda je na světě i v zemi zdejší, pro svůj národ ze všech nejschopnější?“

Stydí se Němcová a kníže za „přes čáru“ a „prachsprosté vydírání”?

Nejvyšší soud: Do 7. listopadu 2012 vás mohli beztrestně korumpovat

Ovčákov se stal rukojmím 101 většiny, aneb Další legalizace korupce

#Justičnímafie #new #old

3 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše