Migrační krize ovlivnila volbyPremiér Sobotka v červenci prohlásil, že je ochoten vyvodit osobní zodpovědnost v případě neúspěchu ČSSD v krajských a senátních volbách, jak dnes uvedla TV Prima. Nastal čas, kdy by měl odstoupit z funkce?

Jak se už Sobotka vyjádřil po sečtení hlasů, prý neumí prodat výsledky své práce. To je určitě do značné míry pravda, ztvrzená ovšem nejen až současným výsledkem voleb, ale i průběžnými reakcemi veřejnosti na podivné lavírování vedení soc. dem. v mezivolebním období. Farizejský postup soc. dem., kdy na české voliče hrála dvojí hru především právě v otázce imigrační krize, se jí vskutku nevyplatil. Málokdo si dnes již vzpomene, že to byl Bohuslav Sobotka, který začátkem předsednictví ČR v uskupení V4 pozval tři premiéry středoevropských zemí vč. Rakouska na zámek do Slavkova u Brna, kde rokovali o již známém „Plánu B“, coby řešení imigrační krize. Zatímco se všichni shodli na společné deklaraci a mj. odmítání uprchlických kvót, přičemž coby řešení představili právě nosný – a dodneška jediný realistický a realizovaný – souhrn právních kroků, jako jsou důsledná bezpečnostně-právní ochrana vnějších hranic EU i vnitřních hranic suverénních států, řešení krize v místech jejího vzniku a současných ohniscích, finanční a jiná podpora tamtéž (které je Česko výrazným a štědrým průkopníkem), Sobotka vzápětí začal couvat před fašizující „kritikou“ Angely Merkelové a některých dalších hegemonů EU na adresu států V4.


Místo, aby premiér po významné, ovšem nyní mediálně takřka zcenzurované, vrcholné schůzce ve Slavkově, o níž široce informoval úvodník deníku Právo, důrazně trval na vyjednaných pozicích, a podpořil odhodlání Maďarska a Slovenska bránit se společně vůči kvótám soudní cestou, odmítl ji ještě před tím, než do celého procesu vhodila vidle polská „reprezentace“ (zjevně kvůli „angažmá“ vlastizrádce Donalda Kačera Tuska v čele EU). Český lídr jak vlády, tak onoho Plánu B, najednou strčil hlavu do písku – abychom posléze sledovali, jak si jeho myšlenky sprostě ukradla zrovna Merkelová, když se později kvóty ukázaly jako nefunkční, nesystémové a neprůchozí. Nyní je to ona, kdo se tváří jako zachránce Evropy díky přijímání zásad, formulovaných dřív na půdorysu V4, ovšem zdegenerovaných sporným, kontraproduktivním paktem se zjevně diktátorským Tureckem, zatímco Sobotka na domácím poli působí jako ňouma, který nejen že si nechal svůj „patent“ vyfouknout, ale navíc se verbálními projevy dodatečně a zbaběle přidal na stranu „vítačů“, aby se neznelíbil mocipánům EU. Tím se ovšem takříkajíc vykašlal na většinu voličů soc. dem., kteří zcela přirozeně v otázce krize zastávají spíše konzervativní a ochranná stanoviska. A ve volbách si tak mohli vybrat politické subjekty, které se vůči bezbřehé a bezhlavé ilegální imigraci transparentně vymezily. Inu, zdá se, že občané již nemají v takové oblibě dvojí hrátky „chytré horákyně“, které toliko ukázaly, že král může být nahý.

Označovat imigrační krizi za virtuální je nebezpečnou lží

Bagatelizovat přitom téma imigrace v ČR jako virtuální, protože „u nás přeci uprchlíky nemáme“, je pouze obehranou, lživou písničkou veřejnoprávních i jiných „masmédií“. Svým názorem to v dnešním zpravodajství ostatně potvrdil moderátor ČT24 Jakub Železný, když tvrdil, že motiv uprchlické krize se ve volbách výrazně neprojevil. A když, tak prý pomohl jen někomu, což se snažil demonstrovat např. volebním propadem hnutí Marka Černocha Úsvit národní koalice, jemuž však voliči patrně nezapomněli rozpolcení původního hnutí, resp. odpadlictví od Tomia Okamury, či neúspěchem senátního kandidáta Bloku proti islámu Martina Konvičky, jehož většinový volič asi jednoduše vnímá, aniž bychom kohokoliv soudili, jako „magora“. Nedosti na tom; mnoho lidí z politických okruhů letošní volební Superdebatu ČT opět výrazně kritizuje za špatnou objektivitu při výběru zástupců neparlamentních kandidujících stran, z nichž mediálním sítem prošly toliko subjekty, poplatné oficiální politice EU. Aspoň, že propagandista ČT uvedl i uskupení, jež ve volbách díky postoji vůči imigrantům výrazně zabodovala, což kromě drtivého úspěchu Babišova hnutí ANO reprezentuje i dobrý výsledek Tomia Okamury v čele Svobody a přímé demokracie, zisky Strany práv občanů v mnoha obvodech, jakož dílčí úspěchy hejtmana Zimoly za ČSSD v Jihočeském kraji, výhra kandidáta KDU-ČSL Čunka na Zlínsku, ojedinělý, zato výrazný skok senátora Kubery (ODS) na Ústecku a další. Navíc úspěch SPD může také čerpat z faktu, že jako jediná z úspěšných stran usiluje o vystoupení z EU.


Letmý pohled byť průměrně informovaného Čecha napoví každému příčetnému, že těch úspěšných kandidátů, kteří podobně jako Okamura hlásají: „Podporujeme kroky proti ilegální imigraci, stejně jako zákaz mešit na našem území“, zvolili občané mnohem více, navzdory propagandě ČT. aj. kanálů, poplatné praxi nejhorších totalit. Ukazuje se, že vykládat krizi jako „virtuální“ mohou pouze lidé, kteří si nevidí ani na špičku nosu, natož aby dohlédli konce byť jediného volebního období, z hlediska dějin ovšem zcela marginálního. Je zřejmé, že čas do protisměru nikdo neotočí, ať už se bude snažit vrtěti jím sebezaslepeněji. Že bude-li se imigrace napříč Evropou odvíjet jako doposud, je pouze otázkou nemnoha let, než se ČR bude potýkat s obdobnými problémy, jimž dnes není schopno čelit např. Řecko, Itálie, Chorvatsko, Maďarsko, Německo… a další.

Eric Best: Volby vyhrál Zeman, prohlásil Erik Best. Sobotka si bude muset vybrat. Buď Čechy, nebo Merkelovou

Je totiž paradoxně zásluhou především některých představitelů české vlády (za soc. dem. zejména ministra vnitra Chovance, za ANO pak vicepremiéra Babiše, ale i ministrů obrany a spravedlnosti Stropnického a Pelikána), že pružnou, praktickou reakcí dokázali za pomoci bezpečnostních struktur naše hranice ochránit před živelnou migrační vlnou. Jen díky tomu se můžeme těšit z toho, že v naší zemi je dosud klid. A obdobné závěry z volebních výsledků ANO střízlivě vyvozuje také prezident Zeman: „Dle mého názoru ANO zároveň bodovalo coby protestní subjekt, neb je jakousi opozicí uvnitř vlády… Na voliče působilo svým programem a osobnostmi přesvědčivěji. To znamená, že výsledky měly charakter celostátního hlasování a v tomto smyslu mohou být i předzvěstí výsledku parlamentních voleb“.

Země V4 ani mnohé další státy EU nejsou za krizi zodpovědné

O tom, kdo je přitom za imigrační krizi, potažmo válečná zvěrstva, která jí předcházela na Blízko-středním východě, globálně zodpovědný, jsme na Infowars.cz již uveřejnili celou řadu obsáhlých článků, plných faktických údajů. Bohužel, teprve dnešní realita potvrzuje pravdivost našich cca rok, dva starých slov... Z nich je nezpochybnitelně zřejmé, že země V4, avšak ani většina dalších států EU, to rozhodně nejsou. V rozporu s uzurpací moci Merkelovou a nevolenými diktátory EU tedy nemůžeme být k této zodpovědnosti za řešení problému, vyvolaného především USA a netransparentními, mocenskými globalizovanými strukturami, poháněni nevybíravými způsoby, jako třeba kvótami či vyděračským nátlakem vedení EU. A jak ukázaly volby, i běžnému občanovi je již plně zjevné, že podlézání oněm hegemonům v rozporu s českými zájmy, se našim politikům zkrátka nemusí vyplatit.

#volby #migračníkrize #Okamura #Merkelová #bohuslavsobotka #Sobotka #Babiš #ANO #ČSSD #SPD #new #old

7 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše