„Great Reset“ (Velký restart) - Korona zavádí novou »normalitu«


Klaus Schwab: „A pak mi samozřejmě přijde na mysl slovo „reset“, protože jedna věc je jasná, nemůžeme se vrátit ke starému normálu.“ Jedním ze zástupců nové „Normality“ a „Great Reset“ (Velkého restartu) je předseda Světového ekonomického fóra Klaus Schwab. Podle jeho názoru bude globální koronavirová krize ideální příležitostí k uskutečnění velkého nového začátku.


V rozhovoru pro ›euronews‹ Schwab vysvětlil: „A samozřejmě mi přijde na mysl slovo „resetovat (restartovat)“, protože jedna věc je jasná: nemůžeme se vrátit ke starému normálu.“


V souvislosti se změnami mezinárodních vztahů a světové ekonomiky vykresluje obraz nového začátku:


"I zde se musíme přeorientovat; nemůžeme se vrátit k systému multilateralismu, který jsme vytvořili po druhé světové válce. Potřebujeme reformu mezinárodního systému. Jen pomyslete na Světovou obchodní organizaci. Musíme zavést nové dimenze světového obchodu, např. cokoli společného s elektronickým obchodem atd. Takže díky volbě amerického prezidenta Joe Bidena získá multilateralismus určitě podporu. A jsem si velmi jistý, že nyní můžeme vytvořit nezbytné systémy, které potřebujeme pro 21. století. “


Tímto prohlášením Schwab rovněž potvrzuje, koho preferoval jako kandidát na prezidenta ve volbách v USA: Joe Bidena. Donald Trump je považován za odpůrce nových plánů světového řádu, a proto s ním bojují globalistické elity po celém světě.


A jaké jsou priority při zavádění Velkého restartu? Transhumanismus, inkluze, ekodiktatura.


„Existují tři dimenze, tři priority. Prvním je učinit svět odolnějším, protože určitě budeme čelit dalším překvapením, s „černými ovcemi“, jak se jim říká, možná s různými typy virů. Zadruhé, musíme udělat svět inkluzivnějším a to jen proto, že jsme viděli nesnesitelnou úroveň lidí, kteří se cítí vynecháni. A nakonec musíme svět učinit zelenějším. Nakonec musíme dát veškerou naši energii do dekarbonizace, abychom se vyhnuli velké katastrofě, kterou vidíme první známky dneška.“, upřesňuje v rozhovoru Schwab.


V roce 1971 založil Klaus Schwab neziskovou nadaci European Management Conference, která byla v roce 1987 přejmenována na Světové ekonomické fórum (WEF). Každý rok sdružuje představitele z mezinárodního obchodu ve švýcarském Davosu, kteří původně diskutovali o moderních koncepcích řízení. Od roku 1994 se schůzky zúčastní také politici. V průběhu let Klaus Schwab rozšířil základnu na globální komunikační platformu pro ekonomické a politické elity a představitele intelektuálních myšlenek.

1,284 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše