Situace podobná občanské válce ve StuttgartuV noci ze soboty 20.června na neděli došlo v Německém Stuttgartu k masivnímu plundrování a rabování. V centru města nedaleko stuttgartského Landtagu v Schlossgarten se v noci sešlo kolem pětiset převážně mladých mužů (tmavší pleti), kde si udělali párty.


Při policejní kontrole jednoho 17. letého německého státního příslušníka bílé pleti na podezření z požívání drog se situace vymkla kontrole. Ostatní zúčastnění se s kontrolovaným mladíkem "solidarizovali", napadli policisty a policejní vozidla kameny a lahvemi. Zasahující policisté situaci nezvládli, tu se díky přivolaným posilám podařilo zvládnout až kolem 04:30 hodiny ranní.


Poté se tato početná skupina rozdělila do několika menších skupin a v centru města tyto skupiny rabovaly obchody a ničily výlohy. Obchod s mobilními telefony, klenotnictví a další obchody byly vyrabovány. Policie zatkla dvacet čtyři osob. Dvanáct osob má německou státní příslušnost, zbylích dvanáct jsou potom příslušníci Portugalska, Íránu, Somálska a dalších. Do policejní akce byl nasazen i policejní vrtulník. Ministr vnitra Baden-Württemberg situaci Strobl přirovnal situaci k "blízké občanské válce".


Podle policejního víceprezidenta Thomase Bergera bylo do akce nasazeno 280 policistů, z nichž 200 pochází přímo ze Stuttgartu a zbytek je výpomoc z jiných oblastí. Na demonstraci bylo zraněno 19 policistů, 12 policejních vozidel bylo totálně zdemolováno.


Policejní prezident Frank Lutz médiím sdělil, že se poslední týdny policie potýká hlavně se slovními útoky od skupin lidí, kteří se při policejním úkonu u jednotlivce kolem policistů srotí a s tímto jednotlivcem se solidarizují. S problémy a konflikty se policisté ve Stuttgartu setkávají podle Lutze například na Silvestra, kdy se na jednom místě sejde několik stovek lidí, nikdy v minulosti ale takovou vlnu přímých útoků na policii Stuttgart nezažil.

296 zobrazení

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše